Wczytuję dane...

Piecokuchnia z płaszczem 12kW Dworek

Model:  7718
3.8/5
średnia: 3.8  ocen: 6
Na podstawie 6 ocen
Produkt dostępny!
Piecokuchnia z płaszczem wodnym DWOREK 12KW
5880,00 PLN*
* z podatkiem VAT
Credit Agricole

Ogrzewacz pomieszczeń z płaszczem wodnym na paliwo stałe model DOROTA o deklarowanej nominalnej mocy cieplenej 17,5 kW (z górną z płytą grzewczą) oraz o mocy cieplnej obiegu wodnego 12,0 kW.

Zalety kotła

4 lata tj. 48 miesięcy gwarancji 4 lata tj. 48 miesięcy gwarancji Regulowane stopki Regulowane stopki
Ruszta wodne Ruszta wodne Ogrzewacz z blachy kotłowej P265GH o grubości 5mm Ogrzewacz z blachy kotłowej P265GH o grubości 5mm
Duże drzwiczki zasypowe Duże drzwiczki zasypowe Panele ceramiczne Panele ceramiczne

Paliwo

Drewno liściaste

Wyrób przystosowany jest do spalania drewna liściastego.

Ogrzewacz pomieszczeń z płaszczem wodnym wykonany jest z: blachy stalowej (wymiennik ciepła spaliny-woda, korpus, drzwi, zespół spalinowy, kierownica spalin, obudowa) oraz szamotu (wyłożenie komory spalania).

Powietrze pierwotne do komory spalania doprowadzane jest poprzez drzwi popielnika otworem o wymiarach 105x50 mm. Ilość doprowadzanego powietrza można płynnie regulować klapą zamykającą otwór oraz poprzez drzwi dolne do komory spalania, przez które można wkładać paliwo jak również czyścić komorę spalania.

Doprowadzenie powietrza dodatkowo jest 2 otworami w kształcie trójkąta, a ilość dostarczanego powietrza regulowana jest przesłoną posiadającą płynną regulację.

Powietrze wtórne do komory spalania doprowadzane jest przez górne drzwiczki, które służą do wkładania paliwa do komory spalania jak również do czyszczenia.

Króciec spalinowy usytuowany jest na tylnej ściance urządzenia.

Urządzenie posiada kierownicę spalin za pomocą, której spaliny kierowane są na tzw. duży obieg spalin (kierownica zamknięta) lub mały obieg spalin (kierownica otwarta).

Wymiennik ciepła spaliny-woda znajduje się na bocznej i tylnej ściance komory spalania oraz w przegrodzie w komorze spalania.

Ruszt wodny:

Na dolnej ściance komory spalania ciepło oddawane jest do wody poprzez 4 elementy biegnące wzdłuż komory spalania, które jednocześnie pełnią rolę rusztu. Urządzenie posiada również termometr do kontrolowania temperatury wody.

Urządzenie spełnia wymagania Rozporządzenia Komisji (UE) 2015/1185 z dnia 24 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących EKOPROJEKTU dla miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe. 

Szanowni Klienci! Z powodu inwentaryzacji kontakt telefoniczny w dniu 03.12.2021  będzie utrudniony. Zamówienia złożone w tym dniu będą realizowane od poniedziałku 6 grudnia 2021r.  Przepraszamy za niedogodności!