Wczytuję dane...
Model: Stalmark 30kW
Gwarancja: 48 miesięcy
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: STALMARK
Credit Agricole

 

Automatyczny kocioł wodny z podajnikiem tłokowym STALMARK 30 kW przystosowany jest do spalania miału węglowego i eko-groszku

oraz innych paliw zastępczych do granulacji 4 cm.

 

Automatyczny kocioł wodny z podajnikiem tłokowym STALMARK 30 kW przystosowany jest do spalania miału węglowego i eko-groszku oraz innych paliw zastępczych do granulacji 4 cm.

ZALETY KOTŁA STALMARK:
-bardzo wysoka sprawność cieplna – 89,2%
-możliwość stosowania opału o bardzo dużej rozpiętości granulacji aż do 4cm
-ekonomiczna eksploatacja- koszty ogrzewania są dwukrotnie niższe w porównaniu do wykorzystania gazu ziemnego oraz do czterech razy niższe w porównaniu do wykorzystanego oleju opałowego
-kocioł wykonany jest z atestowanej stali kotłowej
-prosta obsługa, która sprowadza się jedynie do uzupełniania paliwa oraz okresowego czyszczenia kotła
-dodatkowy ruszt do palenia metodą tradycyjną
-regulacja szybkości i nadmuchu
-w pełni zautomatyzowany układ procesu spalania paliwa
-samo odpopielające się palenisko
-możliwość podłączenia wężownicy
-niski poziom substancji szkodliwych – potwierdzone certyfikatem ekologicznym
-ograniczenie zużycia węgla o 40%
-spalanie może odbywać się w sposób ciągły
-piec co STALMARK ciepła woda przez 24h na dobę, po niskich kosztach
-współpraca z wymiennikiem typu C.W.U.

Kotły typu "STALMARK" mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach centralnego ogrzewania systemu otwartego z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody i ciśnieniu roboczym 0,1 MPa, zabezpieczone zgodnie z wymaganiami PN-91/B-02413 dotyczących zabezpieczeń ogrzewań wodnych systemu otwartego.

Kotły służą do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w: obiektach budownictwa mieszkalnego, rolniczego, użyteczności publicznej i przemysłowego. W obiektach tych temperatura wody zasilającej nie przekracza 95°C, a ciśnienie maksymalne wynosi 0,1 MPa. Kotły nie podlegają rejestracji UDT.

KONSTRUKCJA KOTŁA TYPU STALMARK:
Kotły stanowią konstrukcję stalową spawaną, z atestowanych gatunków stali kotłowej ( symbol P265GH), której zastosowanie znacznie przedłuża żywotność i zwiększa jego wytrzymałość. Grubość blach poszczególnych elementów wynosi 3-10 mm. Kocioł ocieplony jest wełną mineralną 5cm.

Dodatkowym atutem kotła typu STALMARK jest zainstalowany dodatkowy ruszt do palenia który umożliwia użytkowanie pieca tradycyjną metodą w przypadku np. dłuższego braku energii elektrycznej.

Na życzenie klienta w kotle montuje się miedzianą wężownicę która może służyć jako ogrzewacz przepływowy do ciepłej wody użytkowej. Maksymalny przepływ to 7 litrów wody na minutę. W tym przypadku nie jest potrzebne budowanie zasobnika na ciepłą wodę tzw. bojlera. Temperatura na kotle powinna wtedy być utrzymywana na poziomie nie niższym niż 55 stopni Celsjusza Kolejnym atutem wężownicy jest to, iż daje ona cały czas ciepłą wodę bez spadku jej temperatury jak przy zasobnikach.

ZASADA DZIAŁANIA:
Kocioł STALMARK wyposażony jest w podajnik tłokowy (szufladkowy), na którym  zamontowany  jest zamykany zasobnik. Nowoczesny podajnik sprawia, że do paleniska dostaje się dokładnie taka porcja paliwa jaka jest potrzebna do utrzymania żądanej temperatury.
Podajnik działa na podstawie dwóch funkcji:
1-Zsypuje paliwo z szuflady do komory paleniskowej.
2-Przesuwa opał tłokiem na płytę paleniskową.
Dużą zaletą tego podajnika jest też całkowite oddzielenie opału w zasobniku od komory paleniskowej.

SCHEMAT ZASADY DZIAŁANIA:
1-Zsypanie opału z zasobnika do kotła.
2-Przepchanie opału na palenisko.
3-Zsypanie opału.
4-Zsypanie opału już jako popiół do popielnika.

Kotły STALMARK mogą pracować w sposób ciągły bez wygaszania w całym sezonie grzewczym. Automatyka pozwala na przygotowanie ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim. Piec posiada atest ekologiczny ICHPW potwierdzony badaniami ICHPW.

GWARANCJA:
- 48 miesięcy gwarancji na szczelność wymiennika.
- 24 miesiące gwarancji na osprzęt elektromechaniczny tj. podajnik,motoreduktor, dmuchawa, sterownik.

SUMA