loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej strony poprzedni
następny
Promocja
Tekla Economic 28
Tekla
średnia: 0.0  ocen: 0

Producent: Tekla

Realizacja zamówienia: 48 godzin

KUP TERAZ!
porównaj
Cena:3150,00 PLN
3321,00 PLN
Koszt wysyłki od: 85.00 PLN
  • Opis produktu

ECONOMIC należy do grupy kotłów zasypowych, w których w sposób tradycyjny można spalać węgiel kamienny lub drewno. Przeznaczone są one przede wszystkim do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych lub gospodarczych o powierzchni od 40 - 250 m2. Podstawową zaletą kotła jest zaawansowane rozwiązanie przepływu spalin. Po zamknięciu drzwi załadunkowych wymiennika kotła wymuszony jest 3-ciągowy obieg spalin, który znacznie zwiększa jego efektywność, ograniczając straty ciepła do komina. Konstrukcja wymiennika kotła jest wykonana z wysokiej jakości blachy grubości 5 mm. Dopływ powietrza niezbędnego do procesu spalania regulowany może być za pomocą miarkownika ciągu lub elektronicznego zestawu nadmuchowego. W drzwiach załadunkowych znajduje się również dodatkowy otwór regulujący dopływ powietrza wtórnego.

Zalety kotła:

· 3-ciągowy przepływ spalin zwiększający efektywność kotła
· 3 lata gwarancji na wymiennik kotła
· chłodzony wodą ruszt odporny na przepalenie 
· dodatkowe docieplenie drzwi kotła, zmniejszające straty ciepła do otoczenia
· duży otwór wsadowy i komora załadunkowa 
· proste czyszczenie i konserwacja kotła 
· ruchomy ruszt do odpopielania paleniska
· możliwość podłączenia nadmuchu

ZALECANY SCHEMAT PODŁĄCZENIA KOTŁA 

Do osiągnięcia optymalnych warunków eksploatacji system grzewczy może być wyposażony w zabezpieczenie termiczne przed powrotem zbyt zimnej wody z instalacji np. pompa przewałowa, mieszający zawór czterodrogowy, który powinien być nastawiony tak, aby utrzymywał stałą temperaturę wody powracającej do kotła (wyższa niż 45°C). Mimo że w układach otwartych, zmiany ciśnienia wody spowodowane jej nagrzewaniem i ochładzaniem kompensowane są     w naczyniu wzbiorczym zalecane jest zamontowanie w układzie zaworu bezpieczeństwa. Zabezpiecza to układ przed zbyt wysokim ciśnieniem np. w przypadku gdy dojdzie do zamarznięcia wody w naczyniu wzbiorczym. Zawór bezpieczeństwa dobieramy zgodnie z normą PN-B-02414

Zalecany schemat podłączenia kotła

UKŁAD OTWARTY

1 – Kocioł, 

2 – Termometr ( opcjonalnie sterownik ), 

3 – Zawór mieszający czterodrogowy,

4 – Naczynie wzbiorcze otwarte,

5 – Pompa c.w.u., 

6 – Zawór bezpieczeństwa, 

7 – Zawór różnicowy, 

8 – Pompa c.o., 

9 – Grzejnik, 

10 – Podgrzewacz c.w.u.,

11 – Zawór zwrotny,

T1 – Czujnik temp. kotła, 

T2 – Czujnik temp. powrotu., 

T3 – Czujnik temp. c.o.,  

T4 – Czujnik temp. c.w.u.,

T5 – Czujnik temp. zewnętrznej (czujniki temperatury w wersji z regulatorem elektronicznym). 

RAPID 750G jest przeznaczony do sterowania systemem centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej w którym źródłem ciepła jest kocioł zasypowy z wentylatorem. Steruje zaworem regulacyjnym trój lub czterodrogowym.
Realizowane funkcje:
1. Sterowanie procesem spalania
2. Przedmuchy kotła w trybie podtrzymanie
3. Sterowanie zaworem mieszającym
4. Regulacja temperatury zasobnika CWU
5. Priorytet ładowania CWU
6. Współpraca z termostatem pokojowym
7. Współpraca z cyfrowym modułem NANO
8. Obsługa protokołu C14
9. Wyłączenie pomp przy zbyt niskiej temperaturze kotła
10. Ochrona kotła
11. Zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła
12. Wybiegi posezonowe pomp
13. Automatyczny powrót do pracy po zaniku zasilania

Wbudowany zegar umożliwia
zaprogramowanie niezależnych stref grzewczych dla każdego obiegu.

Regulator kotła Rapid 3Z CWU jest nowoczesnym urządzeniem elektronicznym sterującym kotłem zasypowym z wentylatorem nadmuchowym.
Cechuje się łatwą intuicyjną obsługą, realizuje następujące funkcje:
1. Sterowanie procesem spalania
2. Sterowanie obiegiem CO
3. Sterowanie ładowaniem zasobnika CWU
4. Wybiegi pomp CO i CWU
5. Automatyczny powrót do pracy po zaniku zasilania
6. Zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła

Regulator pracy kotła OptimaEco jest nowoczesnym urządzeniem mikroprocesorowym, który steruje nie tylko kotłem, ale również systemem centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Urządzenie steruje ilością powietrza dostarczanego do procesu spalania. Dzięki zastosowaniu półprzewodnikowych układów sterujących moc dmuchawy regulowana jest płynnie. Zastosowanie czujnika temperatury wody powracającej z instalacji Centralnego Ogrzewania, oraz regulacja tej temperatury zaworem mieszającym, ogranicza kondensację spalin w kotle co znacznie ogranicza korozję. Dzięki zaawansowanemu algorytmowi działania oraz możliwości regulacji wielu parametrów układ można w sposób bardzo elastyczny dostosować do potrzeb systemu grzewczego.
Realizowane funkcje:
1. Sterowanie obiegiem CO
2. Sterowanie obiegiem CWU
3. Sterowanie zaworem mieszającym
4. Sterowanie nadmuchem


Kocioł ECOTEK  należy do grupy tradycyjnych kotłów centralnego ogrzewania. Wymiennik kotła wykonany jest z wysokiej jakości, atestowanej stali. Przystosowany jest do spalania większości paliw stałych dostępnych na rynku. Kocioł posiada stały ruszt wodny. Dodatkowy, ruchomy ruszt ułatwia odpopielanie bez konieczności częstego wygaszania paleniska. Rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w budowie wymiennika sprawiają, iż nie wymaga on częstego czyszczenia.  Kocioł posiada możliwość zamontowania elektronicznego układu nadmuchowego. W kotle ECOTEK wykorzystane zostały nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne co wpływ na wydłużenie pracy kotła pomiędzy załadunkami oraz efektywniejszy proces spalania. Odpowiednio zaprojektowane kanały odprowadzania spalin zapewniają dużą sprawność kotła, a duże drzwiczki rewizyjne ułatwiają czyszczenie wymiennika.  <video width="640" height="480" controls autoplay loop style="width:100%">  <source src="/media/transfer/vid/draco_duo.mp4" type="video/mp4">  video>