loadingimg

Wczytuję dane...
powrót do poprzedniej strony poprzedni
następny
Kocioł zasypowy SAS NWG 29kW
SAS
średnia: 0.0  ocen: 0

Producent: SAS

Model: NWG29

Gwarancja: 4 lata

Realizacja zamówienia: 3 dni

KUP TERAZ!
porównaj
Cena:4068,00 PLN
Koszt wysyłki od: 150.00 PLN
  • Opis produktu

Kocioł węglowy zasypowy SAS NWG 29kW  - opis właściwości kotła

nwgKonstrukcja kotła przystosowana jest do dolnego spalania paliw. Kotły typu SAS NWG są urządzeniami cieplnymi o trójciągowym układzie komór spalinowych, co zapewnia wysoką sprawność i stałopalność przy odpowiednim doborze kotła do powierzchni ogrzewanego obiektu.

Podstawowym paliwem do kotłów grzewczych typu SAS NWG jest węgiel kamienny do celów energetycznych typ 32.1 sortymentu orzech, klasy 24/12 wg PN-91/G-04510.  Paliwo to gwarantuje uzyskanie deklarowanej mocy.

Paliwem zastępczym jest mieszanka węgla kamiennego sortymentu orzech (70%) oraz węgla sortymentu miał (30%). W tym typie kotła nie poleca się palenia wyłącznie miałem. Można natomiast - z dobrym skutkiem - spalać paliwa długopłomieniowe takie jak: węgiel brunatny i drewno w różnych postaciach tj. zrzynki, zrębki, wióry itp.

Drewno powinno być przynajmniej rok sezonowane!Proces spalania regulowany jest za pomocą miarkownika ciągu powietrza znajdującego się na wyposażeniu kotła.

ROZPALANIE I PRACA KOTŁA "SAS NWG" Drukuj

Rozpalanie paliwa w kotle należy rozpocząć po uprzednim upewnieniu się, że instalacja grzewcza napełniona jest wodą oraz czy nie nastąpiło jej zamarznięcie. Należy również sprawdzić, czy nie następują przecieki wody w kotle lub na połączeniach gwintowanych. Należy również pamiętać, aby przed pierwszym rozruchem wygrzać komin.

Przed rozpoczęciem rozpalania należy całkowicie otworzyć przepustnicę spalin w czopuchu (poz. 15 – rys.) oraz drzwiczki paleniska ( poz. 6 – rys.) i drzwiczki popielnika ( poz. 7- rys.), natomiast drzwiczki zasypowe ( poz.5 – rys.) powinny być całkowicie zamknięte. Rozpalanie powinno odbywać się powoli, początkowo zgniecionymi kawałkami papieru oraz drewnem, na które po rozpaleniu narzuca się cienką warstwę węgla. Po rozpaleniu się węgla należy dosypać nieco grubszą warstwę węgla, dopiero po jej rozpaleniu można napełnić przez drzwiczki zasypowe całkowicie komorę paleniska po uprzednim zamknięciu drzwiczek popielnika i paleniska. Następnie należy ustalić położenie przepustnicy spalin w czopuchu, oraz klapy dozującej powietrze w drzwiczkach popielnikowych za pomocą cięgna i miarkownika temperatury ( lub śruby regulacyjnej dopływu powietrza), tak aby uzyskać wymaganą wydajność cieplną i żądaną temperaturę.

Przy rozpalaniu należy doglądać kocioł do czasu, kiedy osiągnie temperaturę wody zasilającej 45°. Jest to ważne, ponieważ różna jakość paliwa może spowodować wygaśnięcie kotła. W przypadku zgaśnięcia ognia w kotle w czasie rozpalania należy oczyścić palenisko, przewietrzyć kanały kotła i rozpalanie rozpocząć ponownie.

W czasie rozpalania może wystąpić dymienie do pomieszczenia kotłowni lub roszenie (pocenie) kotła. Po rozgrzaniu się kotła i przewodu kominowego, niekorzystne zjawiska powinny ustąpić.

PALENIE

W trakcie normalnej eksploatacji kotła, proces palenia polega na okresowym uzupełnianiu paliwa w komorze paleniskowej i przegarnianiu rusztu poprzez wykonanie ruchu dźwignią mechanizmu rusztu ruchomego (poz. 11 – rys.). Jednorazowy zasyp paliwa podstawowego wystarcza na ponad 6 godzin pracy kotła z mocą znamionową. Przy mniejszych wydajnościach okres stałopalności ( przerwy w zasypywaniu) można wydłużyć o kilka godzin.

W instalacji centralnego ogrzewania zapotrzebowanie ciepła zmienia się wraz ze zmianą warunków zewnętrznych, tj. pory dnia i zmiany temperatury zewnętrznej.
Wartość temperatury wody opuszczającej kocioł zależy również od charakterystyki cieplnej budynku, tj. od użytych materiałów budowlanych, a szczególnie izolacyjnych.

Regulacja intensywności spalania i mocy cieplnej powinna być prowadzona przez otwieranie i przymykanie klapy dozującej powietrze samoczynnie, za pomocą miarkownika ciągu powietrza, bądź ręcznie poprzez odpowiednie ustawienie śruby regulacyjnej znajdującej się w klapie dozującej powietrze.

SAS NWG

Bez sterowania, kocioł dolnego spalania (niski) - węgiel, mieszanka z miałem, drewno

Dane techniczne
Rodzaj kotła: zasypowy, uniwersalny bez sterowania
Zakres mocy: 29kW
Paliwa: węgiel kamienny sortyment orzech, zastępczo z domieszką miału, drewno sezonowane
Rodzaj spalania: dolny system spalania
Materiał wymiennika: stal kotłowa P265GH o gr. 6 mm ( duże moce 8 mm)
Sprawność: 79,4÷85,0 %
Wyposażenie standardowe: miarkownik ciągu powietrza, termometr, kratka zabezpieczająca żar, komplet narzędzi do obsługi kotła, dźwignia ruszt ruchomych (nie dotyczy kotłów pow. 36 kW), komplet stopek regulacyjnych (nie dotyczy kotłów pow. 36 kW)
Opcje: usytuowanie dźwigni ruszt ruchomych możliwe z prawej lub lewej strony kotła
Gwarancja: * 4 lata na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją (dla kotłów powyżej 48 kW obowiązuje gwarancja 2 lata), 2 lata na podzespoły elektroniczne
Certyfikaty: Znak CE, Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego wydane przez IPChW w Zabrzu