Wczytuję dane...

Kocioł z podajnikiem SAS Slim 14kw

Model:  SAS Slim 14kw
SAS
średnia: 0.0  ocen: 0
Ten produkt nie ma jeszcze ocen
Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny
Kocioł z podajnikiem SAS Slim 14kw
9377,87 PLN*
* z podatkiem VAT
Credit Agricole

Kocioł z podajnikiem SAS Slim 14kw

SAS SLIM

Kocioł retortowy, automatyczne podawanie paliw (eko-groszek), dodatkowe palenisko zastępcze (drewno węgiel)

Dane techniczne
Rodzaj kotła: z automatycznym podawaniem paliwa i rusztem wodnym nad paleniskiem retortowym, poziomy układ kaset i rur wymiennika
Zakres mocy: 14-48 kW
Paliwa: węgiel kamienny sortyment groszek (eko-groszek); zastępczo na ruszcie wodnym węgiel kamienny różnego sortymentu, drewno sezonowane itp.
Rodzaj spalania: podawanie paliwa za pomocą podajnika ślimakowego napędzanego motoreduktorem, palenisko - retorta zwykła
Materiał wymiennika: stal kotłowa P265GH o gr. 6 mm
Sprawność: 82,1÷88,4 %
Wyposażenie standardowe: sterownik (wbudowany moduł sterujący zaworem mieszającym), podajnik, wentylator, termometr, szuflada popielnicowa, zawór bezpieczeństwa, kratka zabezpieczająca żar, komplet narzędzi do obsługi kotła, zasobnik opału, komplet stopek regulacyjnych (nie dotyczy kotłów o mocy pow. 36kW)
Wyposażenie dodatkowe: miarkownik ciągu powietrza, regulator pokojowy, moduł sterujący dodatkowym zaworem mieszającym
Opcje: zasobnik opału może być usytuowany z prawej lub lewej strony kotła
Gwarancja: 4 lata na kocioł eksploatowany zgodnie z instrukcją, 2 lata na podzespoły elektroniczne
Certyfikaty:

Znak CE

WAŻNE:
Kocioł na zdjęciu z podajnikiem (zasobnik opału) z lewej strony. Miarkownik ciągu powietrza nie stanowi wyposażenia standardowego kotła. 

Kocioł grzewczy typu SAS SLIM jest niskotemperaturowym kotłem c.o. przystosowanym do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek. Płaszcz wodny kotła stanowi prostopadłościan o podwójnych ścianach, podzielony przegrodami wodnymi. Konstrukcja komory spalania umożliwia pracę kotła w dwóch trybach:

  • Palenia automatycznego przy użyciu automatycznego układu nawęglania (retorty), sterownika, wentylatora.
  • Palenia zastępczego na ruszcie wodnym znajdującym się nad retortą, przy użyciu śruby regulacyjnej dozującej dopływ powietrza w klapie dozującej powietrze bądź miarkownika ciągu powietrza, termometru.
Palenie w trybie pracy automatycznej:

 

Kocioł funkcjonuje wykorzystując działanie zespołu złożonego z:

  • śrubowego podajnika paliwa napędzanego motoreduktorem,
  • bezrusztowego, samooczyszczającego się paleniska w formie żeliwnej retorty wykonanej w kształcie kielicha,
  • wentylatora tłoczącego powietrze do paleniska-retorty,
  • elektronicznego sterownika temperatury.

Paliwo do procesu spalania transportowane jest samoczynnie z usytuowanego obok kotła zasobnika paliwa za pomocą podajnika ślimakowego. W żeliwnej retorcie następują wszystkie procesy prowadzące do spalenia podawanego paliwa z udziałem powietrza dostarczanego wentylatorem nadmuchowym. Nad palnikiem węglowym zawieszony jest deflektor – płyta promiennikowa kierująca promieniowanie cieplne na żar celem dopalenia gazów palnych oraz rozprowadzająca równomiernie spaliny do wymiennika ciepła. Popiół powstały w końcowej fazie spalania przemieszcza się na obrzeże retorty, po czym samoczynnie spada do komory popielnika, w której dla wygody eksploatacyjnej umiejscowiona jest wyciągana szuflada popielnicowa. Sprawne palenisko kotła pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka niezbędna jest do utrzymania zadanej przez użytkownika na sterowniku temperatury. Sterownik dokonuje, więc ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Jednocześnie sterownik (w zależności od producenta) steruje pracą pomp: C.O., CWU, podłogową, mieszającą (jeżeli instalacja grzewcza jest wyposażona w pompy) oraz daje możliwość obsługi siłownika zaworu mieszającego (trój- bądź czterodrogowego). Podłączenie regulatora pokojowego, modułu GSM, modułu ETHERNET daje możliwość sterowania pracą instalacji spoza pomieszczenia, w którym zainstalowano kocioł.

Zaletą pracy kotła jest prosta obsługa polegająca na okresowym uzupełnianiu paliwa w zasobniku (koszu zasypowym) i usunięciu popiołu z szuflady popielnicowej bez konieczności wygaszania kotła. Po rozpaleniu kocioł nie wymaga stałej obsługi a jego eksploatacja może odbywać się w zasadzie w sposób ciągły w całym okresie grzewczym. Kocioł może również pracować poza sezonem grzewczym w układzie z bojlerem na ciepłą wodę użytkową.

 
Palenie w trybie pracy „palenia zastępczego":

Dodatkowo kocioł wyposażony jest w palenisko z rusztem wodnym (znajdujące się nad retortą), będąc tym samym przystosowanym do pracy w trybie "palenia zastępczego". Kocioł pracuje wówczas wykorzystując naturalny ciąg spalin, dlatego eksploatacja kotła w tym trybie nie wymaga użycia energii elektrycznej. Proces spalania może być wtedy regulowany ręcznie śrubą regulacyjną dopływu powietrza znajdującą się w klapie dozującej powietrze lub za pomocą miarkownika ciągu powietrza (nie stanowi on wyposażenia standardowego). Temperaturę wody w kotle odczytać można wówczas na termometrze. Rozwiązanie takie umożliwia nie tylko pracę kotła w sytuacjach awaryjnych, wynikających np. z braku dostawy energii elektrycznej, ale również stwarza możliwość okresowego spalania innych paliw, bądź wykonywania krótkookresowych cykli tzw. "przepalania" zarówno w trakcie, jak i przed rozpoczęciem, czy po zakończeniu sezonu grzewczego. Na rusztach wodnych paleniska tradycyjnego można również spalać z dobrym skutkiem paliwa długopłomieniowe takie jak:węgiel kamienny różnego sortymentu i drewno sezonowane.

Budowa kotła oparta na konstrukcji kanału spalinowego w układzie poziomych kaset i rur wymiennika wpływa na pełne wykorzystanie ciepła spalin do wody instalacji c.o. Również górna część komory paleniskowej zamknięta jest płaszczem wodnym. Rozwiązanie konstrukcyjne korzystnie wpływa na łatwość czyszczenia wymiennika oraz możliwość podłączenia urządzenia w małej kotłowni.

Spaliny odprowadzane są do komina przez czopuch usytuowany w tylnej części kotła. Czopuch ma zamontowaną przepustnicę spalin, która w przypadku zbyt wysokiego ciągu kominowego umożliwia jego przydławienie. Po obu stronach czopucha znajdują się otwory wyczystne umożliwiające utrzymanie w czystości połączenia z przewodem dymowym.

Szanowni Klienci! Z powodu inwentaryzacji kontakt telefoniczny w dniu 03.12.2021  będzie utrudniony. Zamówienia złożone w tym dniu będą realizowane od poniedziałku 6 grudnia 2021r.  Przepraszamy za niedogodności!