Wczytuję dane...
Gwarancja: 2 lata
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Credit Agricole

POMPA OBIEGOWA LFP SPRINTA 25/60 LESZNO


Pompa SPRINTA przeznaczona jest do zapewnienia obiegu wody w systemach grzewczych i klimatyzacyjnych. Jej działanie pozwala na szybsze rozprowadzanie ciepła, zapewniając jednocześnie stałą temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach.

 

Dane techniczne:

 

-Wydajność do 3,5 m2/h

- Podnoszenie wody do 6 m 

- Temperatura pracy od -10º C do +95º C

Maksymalne ciśnienie instalacji 10 bar

 


Pompy obiegowe sterowane elektronicznie SPRINTA wyposażone zostały w funkcję redukcji nocnej i termoizolację korpusu pompy. Ich stosowanie przyczynia się do redukcji kosztów energii elektrycznej nawet o 90% w porównaniu do standardowej pompy obiegowej. Pompy dostępne są w wykonaniach o wysokości podnoszenia: 4, 6 i 8m.sprintaRedukcja nocna
Funkcja redukcji nocnej po wykryciu spadku temperatury w instalacji przełącza pompę na pracę z charakterystyką minimalną. Powrót do normalnego trybu pracy następuje automatycznie po wzroście temperatury cieczy w układzie. Okresowe obniżenie parametrów pracy pompy przyczynia się do redukcji kosztów ogrzewania, jednocześnie nie powodując uszczerbku dla komfortu cieplnego użytkowników. Nazwa funkcji „redukcja nocna” wzięła się od okresu, w którym najczęściej i najdłużej notuje się zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło. Okresem obniżenia temperatury może być także dzień np.: w czasie przebywania mieszkańców w pracy, co w przybliżeniu równa się czasowi przypadającemu na sen. Redukcja nocna nie przynosi efektów w pomieszczeniach, gdzie używane jest ogrzewanie podłogowe, z uwagi na czas inercji takiego układu.Jak działa funkcja REDUKCJI NOCNEJ? 
automatycznie reguluje prędkość obrotową pompy
redukuje pobór energii elektrycznej

Oszczędności z pompą SPRINTA
Pompa SPRINTA zużywa rocznie ok. 45 kWh, co pozwala zredukować koszty energii elektrycznej nawet o 90% w porównaniu do standardowej pompy obiegowej.
Roczne koszty eksploatacji pompy wynoszą 19 zł. Uwzględniając przeciętny czas eksploatacji pompy obiegowej, wynoszący 10 lat, oszczędności jakie generuje pompa SPRINTA w porównaniu ze standardową pompą obiegową, to 1700 zł.


Założenie: Koszt energii elektrycznej to 0,43 zł/kWhRoczne koszty zużycia energii elektrycznej


Założenie: Koszt energii elektrycznej to 0,43 zł/kWh

Termoizolacja korpusu a oszczędność energii
Pompy SPRINTA wyposażone zostały w termoizolację korpusu, która zapobiega zbędnej emisji ciepła poza instalacje, co przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji.

Poniżej prezentujemy zdjęcia pompy SPRINTA, wykonane kamerą termowizyjną, które obrazują wpływ osłony termicznej na emisję ciepła poza instalację.


Pompa SPRINTA w układzie


 

Pompa SPRINTA bez termoizolacji 


Pompa SPRINTA z termoizolacją

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

Szanowni Klienci! Z powodu inwentaryzacji kontakt telefoniczny w dniu 03.12.2021  będzie utrudniony. Zamówienia złożone w tym dniu będą realizowane od poniedziałku 6 grudnia 2021r.  Przepraszamy za niedogodności!

 NEGOCJUJ CENY