oszczędności do 80% energii elektrycznej w stosunku do pompy starego typu.
Wbudowany czujnik temperatury odpowiadający za włączanie i wyłączanie trybu nocnego - dodatkowa oszczędność energii w instalacjach z kotłami na paliwo stałe nie wyposażonych w automatykę sterującą.
Pamięć ostatniego nastawionego trybu w przypadku braku zasilania.
Specjalnie zmodyfi kowany wał zapobiegający blokowaniu się pompy po dłuższym postoju.
Zakres funkcjonowania: maks. 3m³/h.
Wysokość podnoszenia: maks. 6,2m.
Maksymalne ciśnienie: 10bar.
Pobór mocy: 5–45W; 0,05-0,38A.
Rozstaw przyłączy: 180mm.
Przyłącze: G 1 1/2”.
Dostępne tryby pracy pompy
GPA AUTO (nastawa fabryczna) - automatyczne dostosowanie ciśnienia i wydajności pompy do zapotrzebowania ze strony instalacji. Punkt pracy pompy znajduje się w obszarze AUTO na charakterystyce. Optymalne zużycie energii. Tryb domyślnie zalecany do pracy z klasyczną dwururową instalacją ogrzewania grzejnikowego lub podłogowego.
BL1 - dostosowanie wysokości podnoszenia do aktualnego przepływu w instalacji, punkt pracy będzie znajdował się na krzywej BL1. Tryb domyślnie zalecany do instalacji jednorurowych, opcjonalnie także do dwururowych.
BL2 - dostosowanie wysokości podnoszenia do aktualnego przepływu w instalacji, punkt pracy będzie znajdował się na krzywej BL2 . Tryb zalecany jako opcjonalny do instalacji grzejnikowych, jedno lub dwururowych.
HD1 - utrzymywanie stałej wysokości podnoszenia niezależnie od zmian przepływu w instalacji, punkt pracy będzie znajdował się na krzywej HD1. Tryb zalecany jako opcjonalny dla instalacji ogrzewania podłogowego.
HD2 - utrzymywanie stałej wysokości podnoszenia niezależnie od zmian przepływu w instalacji, punkt pracy będzie znajdował się na krzywej HD2. Tryb zalecany jako opcjonalny dla instalacji ogrzewania podłogowego.
I, II, III – tryby ręczne do ustawienia trzech prędkości obrotowych, punkt pracy będzie znajdował się odpowiednio na krzywych I, II, lub III.
Obniżenie nocne - pompa automatycznie zmienia nastawiony tryb pracy na obniżenie nocne (minimalne zużycie energii), gdy nastąpi trwające dłużej niż 2h obniżenie temperatury zasilania w instalacji o ok. 10-15°C (kotły na paliwo stałe bez automatyki sterującej). Po zarejestrowaniu podwyższenia temperatury zasilania o co najmniej 10°C pompa powróci do nastawionego trybu pracy i wyłączy obniżenie nocne. Tryb nocny działa tylko z programami pracy automatycznej i dla pomp zainstalowanych na zasilaniu.