Kocioł prawy ATMOS DC20GS Generator 20KW + laddomat i termometr
-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.ATMOS
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Kocioł zgazowujący drewno ATMOS DC 20 GS
Kotły ATMOS Generator DC seria GS posiadają w komorze załadunkowej dodatkowe kształtki ceramiczne w porównaniu z wersją S.
Razem z piecem otrzymują Państwo laddomat oraz termometr spalinowy ATMOS.
Kotły są skonstruowane w celu spalania drewna wykorzystując zasadę generatorowego zgazowania z wykorzystaniem wentylatora wyciągowego, który wysysa spaliny z kotła, lub wgania powietrze do wnętrza kotła. Korpus kotła wykonany jest z blachy o grubości 3-8 mm. Składa się z komory na paliwo, która w dolej części wyposażona jest w ceramiczną kształtkę z podłużnym otworem zapewniającym przepływ spalin i gazów. Komora dopalania jest również wyposażona w kształtki ceramiczne. W tylnej części kotła znajduje się kanał spalinowy, w górnej części wyposażony w zawór do rozpalania. Górna część kanału spalinowego podłączona jest poprzez wylot do przewodu kominowego.
Odwrócone spalanie, wstępnie nagrzane powietrze do spalania i ceramiczna komora spalania umożliwiają praktycznie doskonałe spalanie z minimum szkodliwych emisji. Kotły należą według ČSN EN 303-5 do klasy 5 (także Ekodesign).
Kotły ATMOS muszą być podłączone przez LADDOMAT 22, albo zawór termoregulacyjny ESBE, w celu osiągnięcia minimalnej temperatury wody powrotnej do kotła na poziomie 65 C°. Temperatura robocza kotła musi być utrzymywana na stałym poziomie 80 - 90 °C. Wszystkie kotły są dostarczane z wyposażeniem podstawowym z pętlą chłodzenia uniemożliwiającą przegrzanie. Zalecamy instalację z akumulacją i Laddomatem.
Elektromechaniczna - regulacja mocy odbywa się przy pomocy zaworu sterowanego regulatorem ciągu typ FR 124, który automatycznie na podstawie wyjściowej temperatury wody (80-90 °C) otwiera lub przymyka zawór. Odpowiedniemu ustawieniu regulatora mocy trzeba poświęcić szczególną uwagę, ponieważ regulacja mocą spełnia również inną ważną funkcję - zabezpiecza kocioł przed przegrzaniem. Kocioł jest też wyposażony w termostat regulacyjny umieszczony na panelu sterowniczym, który kieruje pracą wentylatora w zależności od ustawionej temperatury wyjściowej (80 - 85 °C). Temperatura na termostacie regulacyjnym powinna być ustawiona na poziomie o 5 °C niższym niż na regulatorze ciągu FR 124.Od roku 2002 kotły są dodatkowo wyposażone w termostat spalinowy, który służy do wyłączenia wentylatora wyciągowego po wypaleniu się paliwa. Kocioł pracuje z obniżoną wydajnością również bez wentylatora - w przypadku braku prądu kocioł nadal działa.
Parametry techniczne:
- Moc kotła - 20 kW
- Sprawność - 81 - 90 %
- Objętość wodna - 64 dm3
- Pojemność górnej komory - 80 dm3
- Maksymalna długość polan drewna - 330 mm
- Zalecany ciąg kominowy - 20 Pa
- Wbudowana wężownica schładzająca - TAK
- Średnica przyłączy - 6/4 cale
- Waga - 343 kg
- Klasa efektywności ErP - A+
- Szerokość - 678 mm
- Wysokość - 1280 mm
- Głębokość - 758 mm
- Wysokość do osi czopucha - 950 mm